ÜRÜN DETAYI
Kontrol Üniteleri Arka Lamba Kontrol Üniteleri
PARK FREN KONTROL ÜNİTESİ (F1 ÇAKAR)
Ürün Tanımı : 3 FONKSİYONLU, V2.0, STANDART PARK FREN DESTEĞİ KONTROL ÜNİTESİ (F1 ÇAKAR)
Ürün Kodu : CUTL2000 03P
Stok Durumu : EVET
Fiyatı (KDV Dahil) : 57,89 TL / ADET
Havale İndirimli Fiyatı (KDV Dahil) : 55,00 TL / ADET
  
ÜRÜN DETAYLARI    
  •  Ürün Özellikleri
  •  Kullanıcı Yorumları (2)
  •  Yorum Yaz
İçişleri Bakanlığının 23.09.2019 tarihli genelgesi uyarınca 01.11.2019 tarihinden itibaren kamu araçlarından başlamak üzere özel araçların da dahil olduğu yetkisiz çakar kullanımı yasaklanmıştır.

Bu nedenle bu ürünümüz yetkisiz kişilerin kullanması durumunda trafik cezasıyla karşı karşıya kalmalarına neden olabilir.

        Genel olarak, ledli park fren destek lambalarını çeşitli fonksiyonlarda yakıp söndürmek için tasarlanmıştır. Bir CUTL ile üzerindeki led sayısına bağlı olarak 4-5 grup ledli park fren destek lambası çalıştırılabilir.


Bağlantı şekillerine göre fonksiyonlar belirlenebilmektedir.


Normalde sönük mod, frende F1 modu

Bağlandığı led grubu normalde sönük kalmaktadır. Ayrıca frene basıldığında F1 (Formula-1) tipi olarak adlandırılan şekilde sık aralıklarla 12 kez yanıp sönmekte sonrasında fren bırakılana kadar düz olarak yanmaktadır.


Normalde kısık mod, frende F1 modu

Bağlandığı led grubu kısık yanmaktadır. Ayrıca frene basıldığında F1 (Formula-1) tipi olarak adlandırılan şekilde sık aralıklarla 12 kez yanıp sönmekte sonrasında fren bırakılana kadar düz olarak yanmaktadır.


Normalde uçak modu, frende F1 modu

Bağlandığı led grubu sürüş sırasında uçak modunda (uçak kuyruk lambası gibi) 1,5 saniye aralıklarla yanıp sönmektedir. Ayrıca frene basıldığında F1 (Formula-1) tipi olarak adlandırılan şekilde 1 saniye içinde 12 kez yanıp sönüp sonrasında fren bırakılana kadar düz olarak yanmaktadır.


ÖNEMLİ! Enerji doğrudan aküden alınacaksa sigorta kullanılması ve sigortanın aküden hemen sonra bağlanması tavsiye edilir. Enerji park/fren lambalarından alınacaksa (park/fren lambalarının sigortası olduğundan) sigorta kullanılmasına gerek yoktur.
Ünitemiz fren bilgisini 10,5 Volttan sonra kabul etmektedir. Sadece kontak açık iken akü gerilimi düşebileceğinden fren modu çalışmayabilir.
Bu nedenle test yapılırken motor çalışıyor olmalıdır.Bu ürünün mstTECH ürünleri dışında başka bir ürünle birlikte kullanılması durumunda oluşabilecek arıza veya zararlardan dolayı mstTECH hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.