ÜRÜN DETAYI
Kontrol Üniteleri Arka Lamba Kontrol Üniteleri
PROGRAMLANABİLİR PARK FREN LAMBASI KONTROL ÜNİTESİ (F1 ÇAKAR)
Ürün Tanımı : 9 FONKSİYONLU, V3.0, PROGRAMLANABİLİR PARK FREN DESTEĞİ KONTROL ÜNİTESİ (F1 ÇAKAR)
Ürün Kodu : CUTL3000 09P
Stok Durumu : EVET
Fiyatı (KDV Dahil) : 76,32 TL / ADET
Havale İndirimli Fiyatı (KDV Dahil) : 72,50 TL / ADET
  
ÜRÜN DETAYLARI    
  •  Ürün Özellikleri
  •  Kullanıcı Yorumları (2)
  •  Yorum Yaz
İçişleri Bakanlığının 23.09.2019 tarihli genelgesi uyarınca 01.11.2019 tarihinden itibaren kamu araçlarından başlamak üzere özel araçların da dahil olduğu yetkisiz çakar kullanımı yasaklanmıştır.

Bu nedenle bu ürünümüz yetkisiz kişilerin kullanması durumunda trafik cezasıyla karşı karşıya kalmalarına neden olabilir.

        
mstTECH Programlanabilir Park Fren Lambası Kontrol Ünitesi genel olarak, ledli park fren destek lambalarını veya görünürlüğü arttırmak için takılan şerit ledleri çeşitli fonksiyonlarda yakıp söndürmek için tasarlanmıştır.

Bu modelde mod seçimi yapabilir fren lambanızın aşağıdaki modlardan birinde yanıp sönmesini sağlayabilirsiniz. Ayarladığınız mod hafızaya kaydedilerek motoru stop ettirip çalıştırmış olsanız bile siz değiştirene kadar öyle kalır.


Mod açıklamaları:
1. Kısık mod + Tam yanma
Bu modda lamba orijinal stop lambamızın sürüş sırasında ve frende yandığı gibi davranır. Sürüş sırasında kısık yanarken frene basıldığında tam yanma şeklinde parlak yanar.
2. Kısık mod + Formula1 (F1)
Bu modda lamba sürüş sırasında kısık yanarken frene basıldığında Formula1 (F1) denen modda 1 saniye için 12 kez yanıp sönerek sonrasında fren bırakılana kadar sabit yanar.
3. Uçak modu + Tam yanma
Bu modda lamba sürüş sırasında uçak modunda (uçak kuyruk lambası gibi) 1,5 saniye aralıklarla yanıp sönerken frene basıldığında tam yanma şeklinde parlak yanar.
4. Uçak modu + Formula1 (F1)
Bu modda lamba sürüş sırasında uçak modunda (uçak kuyruk lambası gibi) 1,5 saniye aralıklarla yanıp sönerken frene basıldığında Formula1 (F1) denen modda 1 saniye için 12 kez yanıp sönerek sonrasında fren bırakılana kadar sabit yanar.
5. Çakar modu + Tam yanma
Bu modda lamba sürüş sırasında polis tepe lambası gibi 3 kez hızlı yanıp sönerken frene basıldığında tam yanma şeklinde parlak yanar.
6. Çakar modu + Formula1 (F1)
Bu modda lamba sürüş sırasında polis tepe lambası gibi 3 kez hızlı yanıp sönerken frene basıldığında Formula1 (F1) denen modda 1 saniye için 12 kez yanıp sönerek sonrasında fren bırakılana kadar sabit yanar.
7. Dim modu + Tam yanma
Bu modda lamba sürüş sırasında kısık yanmadan tam yanmaya ve tam yanmadan kısık yanmaya doğru yavaş yavaş ışığı artıp azalarak yanıp sönerken frene basıldığında tam yanma şeklinde parlak yanar.
8. Dim modu + Formula1 (F1)
Bu modda lamba sürüş sırasında kısık yanmadan tam yanmaya ve tam yanmadan kısık yanmaya doğru yavaş yavaş ışığı artıp azalarak yanıp sönerken frene basıldığında Formula1 (F1) denen modda 1 saniye için 12 kez yanıp sönerek sonrasında fren bırakılana kadar sabit yanar.
9. Tamamen sönük
Bu modda lamba bir anahtarla kapatılmış gibi ne sürüş sırasında ne de frenleme sırasında hiç yanmaz. Genellikle grup sürüşlerinde sürüş süresi uzun olduğundan arkadan gelenlerin rahatsız olduğu durumlarda kullanılmaktadır.

Nasıl kullanılır?
Üniteye ilk kez enerji verildiğinde 1. moddan başlar. Mod geçişleri için üniteden çıkan sarı-siyah kablo grubunun ucundaki makaronun içinde bulunan mini buton kullanılır.
Buton basılı tuttulur, üniteye bağlı led grubu söner ve 1 saniye sonra bir kez yanıp tekrar söner. Bu durumda listede yazılı olan bir sonraki moda geçiş sağlanmış olur. Tekrar mod değişimi yapılana kadar enerjisi kesilmiş olsa bile aynı modda kalır. 9. moddan sonra tekrar 1. moda geçiş yapar.

Bu modlara neden gerek var?
Yanıp sönme şeklindeki modlar trafik kanununa göre yasak. Bunları şehir dışı örneğin köy yollarında kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda programlama butonuyla seçim yapabilirsiniz.
Örneğin motorunuzun muayenesini yaptıracaksınız. Yanıp sönen modlarla onay alamayabilirsiniz. O zaman standart stop lambanız gibi parkta kısık, frende tam yanma moduna geçiş yapabilirsiniz.


ÖNEMLİ! Enerji doğrudan aküden alınacaksa sigorta kullanılması ve sigortanın aküden hemen sonra bağlanması tavsiye edilir. Enerji park/fren lambalarından alınacaksa (park/fren lambalarının sigortası olduğundan) sigorta kullanılmasına gerek yoktur.
Ünitemiz fren bilgisini 10,5 Volttan sonra kabul etmektedir. Sadece kontak açık iken akü gerilimi düşebileceğinden fren modu çalışmayabilir. Bu nedenle test yapılırken motor çalışıyor olmalıdır.Bu ürünün mstTECH ürünleri dışında başka bir ürünle birlikte kullanılması durumunda oluşabilecek arıza veya zararlardan dolayı mstTECH hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.